Najczęściej Zadawane Pytania

Co to jest floating?

Floating z angielskiego lewitacja, oznacza unoszenie się na powierzchni wody nasyconej solą Epsom. Wysoka gęstość soli Epsom powoduje unoszenie się bez wysiłku na wodzie co pozwala dość szybko osiągnąć stan pełnego relaksu fizycznego i psychicznego. Temperatura wody, która jest utrzymywana na stałym poziomie 34,8 ° C i odpowiada temperaturze skóry, stwarza wrażenie jedności z wody.

Czy to nowy pomysł?

Ludzie od wieków pływali w morzu Martwym, natomiast ośrodki typu float stały się popularne w ciągu ostatnich 30 lat. Od tej pory, setki tysięcy ludzi korzystają z floatingu w ośrodkach na całym świecie. Więc tak, jest to stosunkowo nowy pomysł, szczególnie w Polsce, choć sesje relaksacyjne stają się już coraz bardziej znane, popularne i lubiane. Jesteśmy pierwszym ośrodkiem na terenie Warszawy i okolic, który oferuje usługi floatingowe w kabinach.

Dla kogo floating?

Dla każdego, a przede wszystkim dla osób zapracowanych, zabieganych, zestresowanych, cierpiących na nerwicę i natręctwa, zmagających się z bólami kręgosłupa, migreną, sportowców, studentów, kobiet w ciąży, rekonwalescentów i osób w trakcie rehabilitacji.

Jakie są korzyści z sesji w kabinie?

Przede wszystkim głębokie odprężenie fizyczne i psychiczne. Lata dobrze udokumentowanych badań naukowych pokazują, że floating przynosi ulgę w bólu i eliminuje stres. Wielu sportowców, pisarzy, przedsiębiorców i artystów doświadczyło ogromnych korzyści z terapii flotacji.

Jak sesja w kabinie wpływa na mój umysł?

Sesja w kabinie prowadzi do głębokiego odprężenia psychicznego. Mózg zwiększa produkcję fal theta, co na ogół prowadzi do wzrostu funkcji umysłowych (jasności, kreatywności, pamięci). Wzrost uwalniania endorfin powoduję łagodzenie stanów lękowych, depresji, negatywnych nawyków mentalnych, a także poprawia nastrój.

Jak wiele sesji zaleca się w celu doświadczenia maksimum korzyści?

Korzyści z sesji będą odczuwalne już po pierwszej wizycie. W celu intensyfikacji korzyści zaleca się korzystać z kabin regularnie.

Jak sesje wpływają na nasz organizm?

Efekty fizjologiczne

 • Łagodzenie różnego rodzaju bólów pleców, bólów mięśni, bólów reumatycznych
 • Łagodzenie stanów zapalnych stawów i ścięgien, kontuzji i stłuczeń
 • Znacząca redukcja objawów przewlekłego bólu (np. migreny)
 • Wzrost poziomu energii
 • Przyspieszona rehabilitacja i rekonwalescencja
 • Wzmocnienie układu odpornościowego
 • Redukcja wysokiego ciśnienia krwi, spowolnienie tętna
 • Poprawa krążenia
 • Zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia
 • Łagodzenie objawów chorób układu oddechowego
 • Poprawa wyników sportowych (wydajności i sprawności)
 • Wzmożona produkcja endorfin
 • Pozytywny, kojący wpływ na skórę (np. trądzik)

Efekty umysłowe

 • Redukcja stresu i napięcia
 • Redukcja objawów depresji, nerwicy, lęków i natręctw
 • Zwiększenie kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów
 • Zwiększenie koncentracji, pamięci i jasności umysłu
 • Lepsza koncentracja uwagi
 • Zmniejsza trudności w uczeniu się
 • Poprawa jakości snu
 • Synchronizacja półkul mózgowych

Co muszę ze sobą zabrać do ośrodka floatingu Float?

Wystarczy ze sobą zabrać ręcznik oraz klapki. Na miejscu zapewniamy szampon, żel pod prysznic, suszarkę do włosów, zatyczki do uszu, płyn i płatki do demakijażu.

Czepek kąpielowy jest potrzebny?

Noszenie czepka jest niepotrzebne, wręcz niewskazane, gdyż może krępować i przeszkadzać w całkowitym odprężeniu. Poza tym sól ma dobroczynny wpływ na włosy, które wzmacnia oraz wzbogaca o niezbędne pierwiastki.

Czy muszę zakładać strój kąpielowy?

Jest to oczywiście indywidualna sprawa. Pomieszczenie, w którym znajduję się kabina wraz z łazienką jest przeznaczone wyłącznie do naszej dyspozycji, można tam czuć się swobodnie. Stroje kąpielowe mogą wpływać na zmniejszenie odczuwania bodźców sensorycznych, dlatego większość ludzi woli pływać nago.

Jak sól wpływa na skórę?

Używamy najwyższej jakości soli Epsom (siarczan magnezu), która jest przeciwieństwem soli morskiej. Ma ona dobroczynny wpływ na skórę, a magnez i siarczany mogą być wchłaniane przez naskórek. Umieszczenie w solance nie powoduję, że skóra puchnie i staję się pomarszczona np. jak w wannie. Wręcz przeciwnie - sól Epsom utrzymuje ją gładką i delikatną, wpływa również korzystnie na różne choroby skórne.

Czy można spać w kabinie?

Tak można, jest to całkowicie bezpieczne. Koniec sesji w kabinie jest zawsze sygnalizowany komunikatem głosowym.

Czy w kabinie jest muzyka?

Tak, oczywiście. Mamy bogatą bibliotekę utworów relaksacyjnych. Muzyka włączana jest na życzenie klienta i po wcześniejszych uzgodnieniach z recepcją.

A jeżeli nie umiem pływać?

Nie są potrzebne żadne umiejętności pływackie, aby unieść się na wodzie. Głębokość wody wynosi zaledwie 25 cm. Poza tym solanka ma ciężar większy niż ludzkie ciało, które unosi się na wodzie jak ,,korek".

Co z osobami z klaustrofobią?

Osoby nawet z silną klaustrofobią nie odczuwają żadnego dyskomfortu. Wnętrze kabiny jest tak przestronne, że można w niej stanąć zupełnie wyprostowanym. Aby zobrazować sobie przestronność kabiny wystarczy wyobrazić sobie łazienkę o powierzchni 3,2m2, bo właśnie tyle wynosi jej powierzchnia użytkowa. Poza tym w kabinie znajduję się regulator oświetlenia, dzięki któremu mamy kontrolę nad pomieszczeniem. Ponadto przez cały czas trwania sesji drzwi od kabiny mogą pozostać uchylone. Dla wszystkich Państwa, którzy obawiają się zatrzaśnięcia w kabinie, informujemy, że drzwi otwierają sie zaledwie jednym pchnięciem - nie ma żadnych zamków czy zatrzasków.

Jak zachowana jest higiena wody w kabinach?

Woda w kabinie do floatingu jest w 100% sterylna. Musimy stosować się do rygorystycznych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Sami również chętnie korzystamy z kabiny, dlatego zależy nam na utrzymaniu bardzo wysokiej jakość i czystość wody. Codziennie kontrolujemy takie parametry jak: pH, poziom bromu, stężenie soli. Cały czas odbywa się wymiana wody, ponieważ woda nieustannie paruje i jest codziennie dolewana. Całkowita wymiana wody w kabinie odbywa się okresowo - w zależności od częstotliwości użytkowania kabin. Z całą pewnością możemy stwierdzić, ze woda w kabinie floatingowej przewyższa standard wody basenowej czy jacuzzi.

W Float Spa stosuję się aż pięć rodzajów czyszczenia i dezynfekcji wody!

1. Filtr mechaniczny
Po każdej sesji woda w całości przechodzi przez system filtrów mechanicznych. Używamy filtrów o bardzo małej przepuszczalności (1 mikrona). Pozwala to na zachowanie klarowności wody i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń fizycznych (włosy, naskórek, piasek itd.). Cała zawartość solanki jest czterokrotnie przepompowywana w ciągu 15-minutowego procesu filtracji.

2. Brom
Podczas procesu filtracji do wody dozowany jest automatycznie brom, który wykazuje dużą skuteczność w zwalczaniu bakterii, wirusów i grzybów oraz w utlenianiu zanieczyszczeń obecnych w wodzie. Wykazuje on podobną do chloru skuteczność dezynfekcyjną, choć w odróżnieniu od chloru nie podrażnia skóry i oczu oraz nie wytwarza nieprzyjemnego zapachu.

3. Lampa UV
Eliminuje ona z wody wszelkie bakterie i wirusy i jest jedną z najskuteczniejszych metod sterylizacji wody.

4. Sól Epsom
Woda w kabinie dodatkowo dezynfekowana jest dzięki bardzo silnej koncentracji soli Epsom znajdującej się w wodzie (500kg/500l). Zdaniem naukowców, przy tak dużej koncentracja soli w roztworze, nie jest w stanie przeżyć żaden mikroorganizm.

5. Aktywny tlen
Dodatkowo na noc do wody dodajemy niewielką ilość specjalnych preparatów do uzdatniania wody na bazie aktywnego tlenu przeznaczone dla ośrodków spa/basenów. Zapobiega to rozwojowi wszelkich patogenów.

Czy mam wystarczająco dużo świeżego powietrza?

Tak. Przechodzi ono przez stały system cyrkulacji świeżego powietrza.

Czego unikać przed sesjami w kabinach floatingowych?

Nie należy spożywać alkoholu i/lub innych substancji wpływających na stan percepcji.
Przed sesją najkorzystniej jest spożyć lekki posiłek / nie przejadać się.
Wskazane jest też zrezygnować z golenia na mokro i depilacji dzień przed wizytą, gdyż w tym przypadku silnie skoncentrowana solanka może powodować uczucie pieczenia i podrażniać skórę.

Co z kobietami w ciąży?

Kobiety w ciąży mogą korzystać z kabin, jednakże należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Odczucia kobiet w ciąży, po sesjach są bardzo pozytywne. Mocno nadwyrężony w ciąży kręgosłup w trakcie unoszenia się na wodzie jest zwolniony od wszelkiego obciążenia i bólu.

Czy wszyscy mogą korzystać z sesji Float?

Niemal wszyscy z wyjątkiem sporadycznych przypadków. Osoby poniżej 18 lat mogą korzystać z naszych usług wyłącznie za zgodą ich opiekunów.
Do pozostałych przeciwwskazań należą:

 • epilepsja (padaczka)
 • ciężkie depresje lub psychozy
 • I trymestr ciąży
 • zakrzepica
 • zapalenie ucha
 • rany otwarte, uszkodzenia skóry, podrażnienia i infekcje
 • spożycie alkoholu i innych środków odurzających

Zapisy na sesje

Sprawdź w jaki sposób umówić się na wizytę i jak przygotować się do pierwszej sesji.

Obejrzyj Kabinę Kosmos

Przewodnik dla Początkujących

Nasz Ośrodek Floatingu

Sesje Float na Facebooku

Nasi Partnerzy

 • Kraina Soli
 • Floating Polska - Grupa Floatingowa
 • Szczypta Zdrowia